19. Kongres České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie

20.05.2022 21.05.2022

19. Kongres České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie

NH Collection Olomouc Congress, OLOMOUC
Přidat do kalendáře
Vážené kolegyně, vážení kolegové,
 

rád bych Vás tímto pozval k účasti na letošním kongresu České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie, který se bude konat v Olomouci, v termínu 20. - 21. 5 2022. Společně s organizátory pevně věřím, že doba restrikcí, omezeného setkávání a nejrůznějších zákazů se blíží ke konci, a my se tak budeme moci po dlouhé době vidět osobně, podělit se o nové poznatky, sdílet svoje zkušenosti a také společensky navázat na dobu „předcovidovou“. Domníváme se, že právě takováto setkání jsou jedním z hlavních smyslů naší odborné společnosti. Odborný program bude nepochybně velmi bohatý, i vzhledem k tomu, že řada z Vás neměla v posledních dvou letech příliš možností prezentovat své nové zkušenosti a výsledky svých bádání, ani nebylo možné podrobněji představit nové produkty v oblasti kataraktové a refrakční chirurgie a zkušenosti s nimi.

Jedním z hlavních témat, kterým bychom se rádi věnovali, jsou zkušenosti s víceohniskovými čočkami, respektive čočkami s prodlouženým ohniskem. Tyto implantáty si získávají stále větší popularitu mezi chirurgy i pacienty, přičemž na trhu se objevují stále nové produkty. Dalším, relativně neobvyklým tématem, které bychom chtěli zařadit na program letošního kongresu, je výuka operace katarakty, možné strategie předávání zkušeností začínajícím chirurgům, a to jak z pohledu vyučujících, tak začínajících kolegů. Již standardní součástí našich kongresů je blok Novinek, Videofestival - blok nejzajímavějších záznamů z Vašich operací a Duel - diskuse odborníků nad kontroverzními tématy. Domníváme se, že velkým přínosem by mohlo být symposium ESCRS, na kterém bychom rádi představili nejzajímavější prezentace evropských chirurgů. Organizace tohoto bloku se ujal prim. Pavel Stodůlka. Ve spolupráci se sdružením SAPOCH připravujeme také blok informací o změnách v úhradě katarakty, případně dalších výkonů. 

Věřím, že kongres bude pro řadu z Vás zajímavou a vítanou možností k získání nejnovějších informací a také samozřejmě příležitostí k setkání s kolegy a předními odborníky v oboru i se zástupci firem.

 

Těším se na setkání s Vámi v Olomouci.

 

prof. MUDr. Pavel Kuchynka, CSc., FCMA
předseda ČSRKCH


Vybavíme oční ambulanci

Pokud zvažujete jakékoliv doplnění či úpravy Vaší ambulance, rádi Vám zcela bezplatně a nezávazně poradíme a připravíme pro Vás věcnou, servisní i cenovou nabídku.